7 pomysłów na imprezę tematyczną

Imprezy tematyczne są obecnie w modzie. Nic w tym dziwnego – gwarantują niepowtarzalną zabawę. Jeśli szukasz pomysłu na imprezę przebieraną, zobacz pomysły, które prezentujemy!

Czym są imprezy tematyczne?

Impreza tematyczna, nazywana też niekiedy imprezą przebieraną, polega na tym, że wszystkie elementy zabawy – menu, dekoracje, muzyka, stroje uczestników – mają ten sam motyw przewodni.

Prawdopodobnie najpopularniejszymi na świecie imprezami tematycznymi są zabawy halloweenowe. Poniżej prezentujemy inne pomysły na imprezy tematyczne, które doskonale sprawdzają się przy organizacji imprez firmowych.

Pomysły na imprezę tematyczną

Zanim zdecydujesz się jeden z proponowanych przez nas motywów przewodnich, weź pod uwagę to, czy przypadnie on do gustu uczestnikom zabawy oraz jak trudno będzie przygotować klimatyczne dekoracje, menu czy stroje.

Impreza w stylu lat 90.

Lata 90. XX wieku to czas, który obecnym trzydziestolatkom kojarzy się z dzieciństwem. Skompletowanie stroju na taką imprezę nie będzie trudne – wystarczą dżinsowe spodnie lub spódnica oraz kraciasta koszula, doskonale sprawdzi się też odzież w neonowych kolorach.

A skoro o neonach mowa – to idealna dekoracja na tego rodzaju imprezę. W menu natomiast powinny znaleźć się pikle, koreczki z kiełbasy i sera, kanapki z paprykarzem i jajka w majonezie.

Znane twarze

Zabawa w znane twarze polega na tym, że każdy uczestnik przebiera się za jakąś sławną osobistość. Dekoracje czy menu mają tu drugorzędne znaczenie (chociaż warto przystroić salę plakatami z celebrytami), a najwięcej radości przynosi spotkanie się z sobą kilku Marylin Monroe, Charlie Chaplinów czy Michaelów Jacksonów.

Aby ułatwić uczestnikom przebranie się, można przygotować kartonowe twarze, odwzorowujące postacie znane ze świata filmu, estrady, sportu czy polityki.

Impreza w stylu Las Vegas

Impreza w stylu Las Vegas to przede wszystkim  atrakcje w postaci gier, takich jak ruletka czy poker. Dekoracje powinny nawiązywać właśnie do nich (karty, kości do gry, mini kasyno), a także do pieniędzy (banknoty – falsyfikaty). 

Nie bez znaczenia są też stroje, nawiązujące do lat 30. XX wieku oraz stylizacji gangsterskich.

Impreza arystokratyczna

Kto nie chciałby wcielić się w księżniczkę lub hrabiego? Impreza w stylu arystokratycznym to świetna okazja, aby spełnić to marzenie! Wszystko powinno być na niej eleganckie i glamour – stroje, potrawy i dekoracje. Nie może zabraknąć szampana, czerwonych dywanów i złota – oraz wyrafinowanych potraw.

Impreza w stylu lat 20.

Lata 20. XX wieku to jeden bardziej popularnych tematów imprez przebieranych, dzięki czemu łatwo chociażby o skompletowanie stroju, na który powinny składać się proste sukienki do kolan ozdobione frędzlami lub spodnie z szelkami, a także eleganckie marynarki (najlepiej w prążki), lakierowane buty i dodatki takie jak opaski z piórami, długie satynowe rękawiczki i szelki.

Impreza w stylu boho

Impreza w stylu boho to dużo zieleni i dekoracje z naturalnych materiałów: drewna, juty, lnu itp. Stroje uczestników powinny być luźne i wygodne, w stonowanych kolorach, zdobione koronkami lub frędzlami. Wygodne powinny być też siedziska – na tego rodzaju imprezie doskonale sprawdzają się pufy.

To świetny pomysł na tematyczną imprezę w plenerze!

Impreza w stylu PRL

Na imprezie w stylu PRL nie powinno zabraknąć elementów dekoracyjnych z tamtej epoki – kraciastych obrusów, starych odbiorników radiowych czy napojów w plastikowych skrzynkach. Drugim obowiązkowym punktem jest muzyka z tamtych czasów (nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać ówczesne piosenki w nowych, współczesnych aranżacjach). Jeśli chodzi o potrawy, najlepiej sprawdzą się typowe polskie przystawki: bigos, kiszone ogórki, sałatka jarzynowa i śledzie.

Źródło tekstu: https://palacradziwillow.pl/blog/7-pomyslow-na-impreze-tematyczna/