Czemu warto postawić na leasing?

Leasing niewątpliwie jest wymieniany jako jeden z najpopularniejszych wśród firmy narzędzi finansowych. Nie powinno to rzecz jasna dziwić, gdyż jego duże zalety powodują, że leasing bywa świetnym sposobem pozwalającym na ograniczenie kosztów związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Głównie z uwagi na fakt, że w Polsce ratę leasingową uważa się za koszt uzyskania przychodu. Na fakt, iż leasing jest tak opłacalny rzutuje także to, iż umożliwia on zdobycie potrzebnych do prowadzenia firmy aktywów bez konieczności ich nabycia. Na jakich zasadach dokładnie jednak polega leasing? O czym nie powinniśmy zapominać decydując się na taką metodę finansowania?

Na czym polega leasing?

Nazwa leasing wywodzi się z języka angielskiego, w którym oznacza wynajem. W krajach z narodowym językiem angielskim prawo nie odróżnia leasingu od dzierżawy, jednak w naszym kraju są to określenia różne. Leasing oznacza wypożyczenie przez leasingodawcę danego dobra leasingobiorcy, w związku z czym ten drugi deklaruje, że będzie opłacać raty leasingowe. Przedmiotem leasingu najczęściej bywają pojazdy, które budują flotę przedsiębiorstwa, maszyny potrzebne do działania firmy czy też sprzęt do punktu sprzedaży. Po wygaśnięciu leasingu udostępnione przedmioty zostają zwrócone do leasingodawcy, a ten zwykle odsprzedaje je w preferencyjnej cenie.

Doradca wskaże najlepszy leasing

W ostatnich latach w Polsce pojawiło się sporo propozycji leasingu. Ich mnogość powoduje, iż ciężko wybrać wśród nich tę najlepszą – potrzebne w tym celu są odpowiednie umiejętności. A że nie każdy właściciel firmy takie ma, decydując się na leasing, dobrze zrobimy zasięgając doradztwa fachowca. Przed znalezieniem oferty dobrze zatem odwiedzić doradcę kredytowego, który pomoże wyszukać propozycję odpowiednią dla naszych możliwości oraz zagwarantuje, iż leasing naprawdę będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem.