Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Więcej informacji o tym, na czym polega mass collect znajdziesz w tym miejscu.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza życie małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom indywidualnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest generalnie niezwykle proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który jest tym samym jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest przydatne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest znaczna ilość kontrahentów, czyli np. w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych czy wszystkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w systemie mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (przelew z karty, tradycyjny przelew albo przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie przelewów niż podczas księgowania ręcznego, a jednocześnie na eliminację ewentualnych błędów nierzadko mających miejsce w czasie tego procesu.

Łatwiejsze śledzenie przychodzących opłat – zalety mass collect

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. ING Bank Śląski i PM Bank) wypada zastanowić się nad jej wdrożeniem w firmie, również takiej, która miesięcznie rozlicza poniżej stu faktur. Wdrożenie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie śledzenie na bieżąco wpływających należności) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję wysyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach owocuje zwiększeniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]