Kredyt obrotowy – dla kogo jest przeznaczony?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które chcą je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowoczesnych urządzeń oraz maszyn. Tak wielkie wydatki ciężko jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników oferują aktualnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają szansy na otrzymanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z wyższymi kosztami albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy zapisy, więc nie polecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności ograniczone są do niezbędnego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego typu można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza i znajomość procedur bankowych pomogą nam znaleźć kredyt perfekcyjnie dostosowany do wymagań oraz potrzeb naszej firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i rolnikom snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub regulować swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.