Sprawdzaj kurs i wymieniaj złotówki na franka szwajcarskiego przez internet

Wejdź na www.kantor.pl, aby znaleźć informacje o kursie franka szwajcarskiego.

O franku większość Polaków wie niewiele, właściwie raptem to, że jest to ta waluta, w której dziesiątki tysięcy osób wzięło niegdyś kredyty hipoteczne, które obecnie trudno im spłacić. Tymczasem historia franka szwajcarskiego jest bardzo interesująca.

Pieniądz słynny ze swojej wyjątkowej stabilności – frank szwajcarski

Jak wiadomo, frank szwajcarski to waluta Szwajcarii, lecz jest to także środek płatniczy w Liechtensteinie. Obok między innymi japońskiego jena, dolara amerykańskiego i euro, frank szwajcarski jest uznawany za jedną z kluczowych walut współczesnego świata. Jednak nie była to pierwotna waluta, która funkcjonowała w obiegu na terytorium historycznej Szwajcarii. Frank w praktyce pojawił się dopiero w XIX w. i zastąpił kilka miejscowe waluty, które uprzednio były stosowane w poszczególnych kantonach. Przez poprzednie dziesięciolecia swojego istnienia frank szwajcarski wsławił się swoją wyjątkową stabilnością, wychodząc obronną ręką między innymi z destabilizacji w czasach kryzysów ekonomicznych i politycznych, jakich doświadczyliśmy w XX i XXI w. Ciekawostką jest to, że frank szwajcarski nazywany jest jedną z najpiękniejszych walut na świecie. Jego banknoty wprowadzone do obiegu od połowy 90-tych charakteryzują się zachwycającą kolorystyką i niecodzienną pionową orientacją grafiki. Na frankach przedstawiono osobistości z obszaru sztuki (przykładowo Arthura Honeggera, Sophie Taeuber-Arp czy Charlesa-Ferdinanda Ramuza), a nie jak zwyczajowo bywa – oblicza działaczy politycznych, królów bądź wojskowych. Z kolei tematem nowej, dziewiątej serii banknotów są nauka, natura i kula ziemska.

Gdzie szukać aktualnego kursu franka?

Frank szwajcarski bezustannie cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów, niemniej jednak jego notowania śledzą też ciekawością kredytobiorcy z niespłaconymi pożyczkami w tej walucie. Żeby sprawdzić aktualny kurs franka szwajcarskiego, rekomendujemy zaglądać na stronę kantoru internetowego, gdzie kurs tej waluty uaktualniany jest w parusekundowych interwałach. Tu można również przeanalizować fluktuacje ceny waluty w określonym okresie. To funkcja przydatna dla inwestorów analizujących swoje dalsze kroki oraz dla frankowiczów oczekujących na stosowny moment, by wymienić złotówki na franki przed uregulowaniem najbliższej raty pożyczki.

Dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]