Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Kup bagażnik bazowy.

Wyjazd samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne podczas urlopu sprzęty. Najczęściej nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku także niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu warto wymienić przede wszystkim narty i rowery, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym i wilgocią, ale także nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, bo posiada aerodynamiczny kształt. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć sami. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć specjalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem SUPy, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest zalecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]