Blachodachówka – łatwa do położenia i stosunkowo tania

Potrzebujesz blachodachówki? Sprawdź www.regamet.pl/blachodachowka/.

Blachodachówki to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Rzecz jasna ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę trwałe.

Blachy dachowe – charakterystyka oraz atuty

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane powłoki lakiernicze są także odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż zachowują one swoją estetykę nawet po wielu latach od założenia. Aby jednakże cieszyć się tymi walorami, blachę na dach trzeba nabywać w sprawdzonych sklepach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy renowacjach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy stawianiu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o znacznym nachyleniu.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08