Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Znajdź shuttersy.

Projektując wystrój domu, rzadko przeznacza się wiele czasu na dekorację okien. Zwykle wybiera się szablonowe rozwiązanie, a więc firanki i zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno mniej znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Charakterystyka okiennic wewnętrznych shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych są ruchome, tym samym można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od potrzeb lokatorów. Producenci wytwarzają je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z drewna. Shuttersy zakłada się przede wszystkim na oknach, aczkolwiek rewelacyjnie sprawdzają się też na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w w Europie domach wykorzystuje się wciąż okazjonalnie, ale gros osób zapewne rozpoznaje je z telewizji lub kina, ponieważ tego typu okiennice są niezwykle popularne na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w USA oraz w Nowej Zelandii.

Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, lecz mają także zastosowanie. Z ich sprawą można kontrolować użycie padającego światła: latem hamować nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zapobiegać ucieczce ciepła. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z licznymi stylami wnętrz i nie ma na ogół przeszkód, żeby założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co powoduje, iż są stosunkowo kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezwykle gustowny wygląd, zatem podnoszą wartość nieruchomości. Wypada również zaznaczyć, iż okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez wykorzystania sznurów, co rodzice dzieci czy właściciele psotliwych zwierząt, które mogłyby wplątać się sterczące sznurki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]