Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Dowiedz się, gdzie kupić części Citroen.

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci lubiana przez rodzimych kierowców. Jej pojazdy w Polsce są cenione z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę i przede wszystkim za dużą liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich naprawie. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C4, C5, C6, C-Elysse, Jumper, Nemo, Saxo, Xantia i Xsara. Rzecz jasna, podobnie jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, zatem właściciele samochodów od francuskiego producenta muszą być gotowi na to, że z czasem będą musieli kupić części zamienne.

Części Citroen, które często kupujemy

To, które części często odmawiają posłuszeństwa jest zależne w szczególności od konkretnego modelu – każdy z nich ma odrębną specyfikę, z której wynikają inne awarie. Na początku trzeba na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn hamulcowy, olej silnikowy oraz płyn chłodniczy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy ignorować, potrzebują także moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Jak wygodnie i ekonomicznie kupić części do Citroena?

Najlepszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, nierzadko produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach cechują się niską jakością, co negatywnie oddziałuje na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do francuskich samochodów. Jeśli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie działa, wszelkie niezbędne elementy można zakupić online.

Dane teleadresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]