Czym charakteryzuje się antena naziemna?

Więcej o antenie telewizyjnej.

W ogromnej większości domów zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie był bezużytecznym gadżetem, należy zainwestować też w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj wyjątkowo szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T , jak również anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które na ten moment proponują nam producenci, charakteryzują się też świetną odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duży wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zakupić. Trzeba wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]