Ekspres do kawy Jura dla profesjonalistów i amatorów

Wybór odpowiedniej kawy nie zapewnia przygotowania doskonałego napoju. Aby zadowolić rodzinę świetnym smakiem kawy, powinniśmy postarać się o właściwą technikę zaparzania, jak również sprzęt, który umożliwi wypracowanie właściwego ciśnienia oraz ciepłoty wody. Wiedzą o tym projektanci z firmy Jura, którzy od prawie dziewięciu dekad proponują nam świetne urządzenia, które mogą być użytkowane tak przez miłośników smacznej kawy, jak i profesjonalnych baristów. Czemu jednak powinniśmy wybrać ekspresy tej marki? Jakie atuty ma ekspres do kawy Jura? Jak znaleźć sprzęt odpowiedni do naszych oczekiwań i uniknąć problemów w jego użytkowaniu?

Zawodowy ekspres do kawy Jura

Jura ceniona jest przede wszystkim z uwagi na wytwarzane przez nią ekspresy dla zawodowych baristów. Ci często sięgają po produkty tej marki, gdyż są one solidne, zaś ich budowa pozwala na otrzymanie różnych rodzajów napojów – także tych, których nie można przygotować bez spienienia mleka. Marka Jura przygotowała dla zawodowych baristów mnóstwo modeli ekspresów, które należą do kilku serii – na przykład XS, XJ lub GIGA PROFESSIONAL, zaś wszystkie z nich cechują się innym zużyciem mocy i opcjami przygotowania naparu.

Domowe ekspresy do kawy Jura

Mimo, że sporo ekspresów firmy kierowanych jest do zawodowych baristów, ekspres Jura bez przeszkód może być także stosowany w kuchni. Zwłaszcza, że w jej ofercie znajdziemy wiele urządzeń, które przeznaczone są akurat do użytku w kuchni. Najlepiej sprawdzają się ekspresy z linii
E, C i ENA, bo cechują się prostą obsługą i wieloma funkcjami pozwalającymi na przygotowanie doskonałej kawy. Warto także wspomnieć, że firma produkuje również sprzęty, które ułatwią zrobienie bardziej oryginalnych typów tego naparu oraz konserwację ekspresów.