Kawa w kapsułkach – wiele smaków z całego świata

Ciekawi Cię oferta Cafessima? Kliknij tu, aby uzyskać więcej informacji.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kafejce

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie przygotowaną udajemy się na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak zamienić espresso w świetne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przygotować w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to też nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przyrządzać w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kawiarni, jest to zazwyczaj ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się często czy posiadając ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od jednego producenta. To bezzasadne niepokoje. Aktualnie do większości popularnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można nabyć pasujące kapsułki.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]