Kilka słów o zamiennikach kapsułek do Dolce Gusto

Zobacz, gdzie zamówić kapsułki do ekspresu Dolce Gusto.

Ekspresy do kawy z systemem Dolce Gusto na stałe wtopiły się już w krajobraz polskich kuchni. Polaków urzekła nie tylko ich fantazyjna, nowoczesna linia, ale przede wszystkim to, że dają łatwy dostęp do fantastycznych kompozycji kawy. Miłośnicy tego napoju z czasem uznali, że nie chcą się ograniczać tylko do oferty jednego producenta, więc na rynku błyskawicznie powstał powstało zapotrzebowanie na kapsułek Nescafe Dolce Gusto. Odpowiedziało na niego parę firm, które zaczęły stopniowo podbijać serca sympatyków kawy.

Czy istnieją zamienniki kapsułek Nescafe Dolce Gusto?

Producenci wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nescafe Dolce Gusto pochodzą z różnorodnych europejskich krajów, w tym też z Polski. W rzeczy samej, gdy myślimy o dobrej kawie od razu przed oczami mamy włoską kawiarnię, w której serwowane jest aromatyczne espresso. Nie dziwi zatem, iż najszerszy wybór kapsułek pasujących do Dolce Gusto posiada firma Italian Coffee, oferująca kawy będące mieszanką arabiki i robusty, jak również kawy składające się tylko ze szlachetnej arabiki. W jej ofercie znajdziemy delikatną i łagodną Cremosę, espresso Vigoroso i Cortado z kremową pianką, mocną i wyrazistą Ristretto oraz wywodzące się z ekologicznych plantacji Arabica Bio. Italian Coffee przygotował także własne cappuccino (Capucci), gorzką ale delikatną kawę o aromacie włoskiego likieru Amaretto (Amaret), kombinację kawy i czekolady (Mokacci) oraz czekoladę na gorąco (Chocolat). Pozostali europejscy producenci kapsułek w tym systemie to między innymi portugalska firma Torrie, który oferuje wyśmienitą czekoladę na gorąco i hiszpańska Mushu Coffee. Ta ostatnia oprócz czekolady, produkuje też aromatyczną czarną kawę Intenso o głębokim smaku, jak również dwie jej dwie jej odmiany z dodatkiem mleka – Cortado, z którego można przyrządzić kawę o pojemności 40 ml, i Con Leche – napój o pojemności 120 ml.

Ile kosztują zamienniki kapsułek do ekspresu Nescafe Dolce Gusto?

Kapsułki kompatybilne z Dolce Gusto oferowane są w sklepach w niedużych opakowaniach, zawierających 10 lub 16 porcji. Ich koszt w sklepach online jest na ogół o kilkanaście procent mniejszy, co pozwala cieszyć się wysokiej jakości kawą już za niewiele ponad 1zł. Kapsułki pasują do większości dostępnych na rynku ekspresów pracujących na systemie Dolce Gusto. Jeśli jednak mamy wątpliwości, czy na pewno ich zastosowanie nie wpłynie źle na nasze urządzenie, zapytajmy o to sprzedawcę bądź poszukajmy na stronie sklepu listy urządzeń zgodnych z wybranymi przez nas kapsułkami z kawą.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]