Jeśli chcesz zamówić kombinezony z polipropylenu, koniecznie wejdź na https://globalhygiene.pl/fartuchy-kombinezony/.
W wielu sektorach przemysłu otoczenie pracy pełne jest różnych czynników, które mogą bezpośrednio zagrażać zdrowiu pracowników. Częstokroć samo zapewnienie im czepków i rękawic ochronnych nie wystarczy – konieczna jest osłona większej powierzchni, a wręcz całego ciała. Taki stopień protekcji mogą zapewnić wyłącznie fartuchy i kombinezony ochronne.
W jakich branżach używa się fartuchów oraz kombinezonów ochronnych?
Można wychodzić z założenia, że tak rozległe zabezpieczenie ciała z rzadka bywa niezbędne, a to nieprawda. Statystyczny Polak na ogół niezbyt często odwiedza miejsc, w których personel musi zakładać uniformy zasłaniające w pełni ciało, a takie przypadki kojarzy tylko z telewizji. Tymczasem ten typ odzieży ochronnej stosowany jest na co dzień wszędzie tam, gdzie higiena pracy musi stać na wysokim poziomie, dlatego zakładają ją m.in. kosmetyczki oraz fryzjerzy, którzy głównie korzystają z fartuchów ochronnych jednorazowego użytku czy pracownicy linii produkcyjnych w branży spożywczej, którzy w ten sposób ochraniają swoje ubranie przed ubrudzeniem, ale również zapobiegają przeniknięciu włókien z ich ubrań na produkowaną żywność. Kombinezony i fartuchy ochronne są w zasadzie obligatoryjne w medycynie – przychodnie medyczne, laboratoria czy szpitale nie mogłyby bez ryzyka realizować swoich działań bez tego akcesorium.
Flizelina, folie CPE i LDPE – materiał na fartuchy oraz kombinezony ochronne
W asortymencie producentów ubrań ochronnych znajdują się fartuchy oraz kombinezony nie tylko jednorazowego, ale i wielokrotnego użytku. Często posiadają one ściągacze na rękawach i nogawkach, które zapobiegają ich podnoszeniu się, co wyraźnie podnosi komfort pracy. Jednorazowe produkty ochronne są przydatne w tych branżach, gdzie istotne jest zachowanie higieny przy równoległym zminimalizowaniu kontaktu z produktami chemicznymi, takimi jak proszki do prania lub wybielacze. Korzystanie z tych kombinezonów i fartuchów, choć można ich użyć tylko raz, najczęściej nie przyczynia się do podniesienia kosztów. W ogromnych zakładach pracy do ich dystrybucji wśród pracowników można założyć wygodne w użyciu dyspensery rolkowe.
Z czego wykonane są kombinezony oraz fartuchy ochronne? Głównie z polipropylenu (PP), a dokładniej z włókniny polipropylenowej, znanej powszechnie jako flizelina lub wigofil. Ten materiał dzięki swojej strukturze podobnej do tkaniny umożliwia swobodny przepływ powietrza oraz absorbuje pot, dlatego nie wyzwala uczucia dyskomfortu. Z kolei w wyrobach foliowych używa się folie z polietylenu (z PE, CPE bądź LDPE), które dopuszczone do stosowania w branży spożywczej.
Dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz
Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail:
[email protected]