Kontenery na odpady – do przewozu odpadów lub materiałów sypkich

Jeśli chcesz zamówić kontenery na odpady, koniecznie sprawdź https://ekombud.pl/kontenery-rolkowe/.

Część śmieci nie może być wyrzucanych do pojemników na surowce zmieszane lub wtórne. Dotyczy to najczęściej tych, które powstają w czasie wszelkiego typu prac budowlanych i remontów, jak również odrzutów industrialnych. Należy je transportować do wyznaczonego punktu zbiórki selektywnej, gdzie będą poddane recyklingowi zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych wypadkach mogą jednak wyniknąć problemy powiązane z składowaniem i transportem odpadów. Aby się przed nimi ustrzec, warto wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – na substancje ciekłe albo gruz

Najprostsze kontenery otwarte są dopasowane do przechowywania oraz przewozu starych mebli, opakowań, gruzu i pokrewnych odpadów. Poza tym w użyciu są też kontenery uszczelniane, które wspaniale sprawdzają się przy wywozie nieczystości ciekłych i półpłynnych (między innymi tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Uszczelniane spojenia są też konieczne w przypadku kontenerów na śmieci drobne, jak trociny, wióry metalowe czy granulaty. Proces ich załadunku ułatwia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla których podmiotów?

Odbiorcami usług producentów kontenerów na odpady są rozmaite podmioty. Wśród nich można wymienić między innymi przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem strychów i piwnic, a także wszelkiego rodzaju zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywozu gruzu i odpadów wielkogabarytowych. Użyczają je one klientom, a po zapełnieniu transportują do miejsca legalnego ich magazynowania lub utylizacji.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]