Listwy podłogowe służą nie tylko do dekoracji

Kliknij tutaj, aby zamówić listwy podłogowe.

Wydają się niewiele znaczącym elementem, jednakże ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów i ochraniają dolną część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, by nie bagatelizować ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie komponuje się ze stylowymi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]