meble ogrodowe drewniane, leżak drewniany

Meble na taras i do ogrodu – postaw na solidność i jakość wyrobów drewnianych

Meble, które stawiamy w domu muszą być komfortowe, ładne oraz stabilne. Z kolei zgoła inaczej patrzymy na meble do ogrodu. Na polskich działkach i w ogródkach prym wiodą krzesełka oraz stoły z metalu i plastiku. Jednak nic tak znakomicie nie harmonizuje się z soczystą zielenią naturalnego otoczenia jak mocne ogrodowe meble drewniane.

Zestaw mebli ogrodowych – obowiązkowe wyposażenie działki oraz ogrodu

Jeśli dysponujemy większym ogrodem polecamy zaaranżować go tak, żeby w czasie wakacji dało się wygodnie odpoczywać jak również spożywać posiłki pod gołym niebem. Obowiązkowym wyposażeniem działki lub ogrodu jest zatem zestaw ogrodowy – spory stół razem z kompletem siedzisk w ilości wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich potencjalnych gości. Jeśli teren zielony jest na tyle przestronny, że uformowany w nim został zakamarek z oczkiem wodnym bądź prowadzi przez niego parę ścieżek, trzeba pomyśleć o ustawieniu w tych lokalizacjach drewnianej ławki, na której można przysiąść bądź wręcz się położyć i sycić się okalającą nas przyrodą. Lecz nawet jeżeli brak przestrzeni na rozstawienie dużego kompletu ogrodowego, warto wygospodarować miejsce na 2-3 drewniane leżaki ogrodowe, które w razie konieczności można rozłożyć, by zażyć kąpieli słonecznej.

Czy warto kupić drewniane komplety do ogrodu?

Meble z drewna są niezwykle wytrzymałe i bardzo dobrze wyglądają zarówno postawione w centrum zieleni, jak i jako meble balkonowe albo tarasowe. Drewno uwydatnia rustykalny charakter przestrzeni, jednakże nie oznacza to, iż komplety ogrodowe z drewna muszą być nieciekawe i schematyczne. Drewno umożliwia ogromną personalizację. Meble można przemalować na rozmaite kolory pasujące do danej aranżacji ogrodu. Nietrudno także zaakcentować ich naturalność – wystarczy po prostu użyć stosownej bejcy. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników z plastiku, drewniane meble ogrodowe wytrzymają wiele lat, jednak wymaga to od ich posiadacza troskliwej pielęgnacji. Jeżeli meble będą cyklicznie impregnowane i olejowane zgodnie ze wskazówkami producenta, złe warunki atmosferyczne będą mieć niewielki wpływ na ich niszczenie. I co na pewno najistotniejsze dla ludzi kochających naturę – meble drewniane są najbardziej eko rozwiązaniem, gdy mówimy o wyposażeniu działki. Nawet jeśli z jakiegoś powodu nadejdzie czas, żeby się ich pozbyć, są one odpadem szybko się rozkładającym, a zatem o małym negatywnym oddziaływaniu na ekosystem.

Dane teleadresowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]