Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Zajrzyj tutaj jeśli szukasz przykładów odnośnie shuttersów w salonie.

Shutters, innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z aranżacją domów w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Ale ten element osłony okna można zastosować też w polskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a jednocześnie świetnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne wykorzystanie

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy znacznie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu doskonale prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, gdyż to w salonie domownicy spędzają po wiele godzin w ciągu dnia, a także podejmują tu gości. Z tego powodu powinno się zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale równocześnie przytulny. Opcja ustawienia stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wnikających do pomieszczenia, co umożliwia np. pełne jego zaciemnienie, gdy mamy ochotę obejrzeć coś w telewizji, bądź jego przyjemne ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – wspaniałe rozwiązanie dla alergików

Swoboda kontroli przenikania światła do wnętrza jest zdecydowanie najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak też z innego powodu – dzięki nim można efektywnie korygować temperaturę pokoju, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie zimy przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Na dodatek okiennice typu shutters tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdkach firanek, a ich konserwacja jest bardzo prosta i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się również w kuchni, w pokoju dziecka czy w łazience.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]