Ochraniacze dla koni – czy to ważny element wyposażenia zwierzęcia?

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu zamówisz ochraniacze dla konia.

Ci, którzy na co dzień nie są zainteresowani jazdą konną, nierzadko są zaskoczone, że nogi koni należy zakrywać stosownymi ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego rodzaju jest dość szeroki i w sklepach oferowanych jest wiele ochraniaczy dla koni wykonanych z najrozmaitszych materiałów. To powoduje, że nawet kłopot z ich wyborem miewają czasami nawet obeznani jeźdźcy.

Jak wybrać ochraniacze dla konia?

Najważniejszym kryterium doboru ochraniaczy, które powinno się nałożyć zwierzęciu, jest typ aktywności, jaką w danej chwili podejmuje koń. Jest dużo kategorii ochraniaczy: stajenne, transportowe, crossowe, rajdowe, ujeżdżeniowe, skokowe oraz specjalistyczne, a każde z powyższych ma odrobinę inną rolę. Na przykład, ochraniacze ujeżdżeniowe zmniejszają ryzyko powstania urazów mechanicznych, stłuczeń, jak również skaleczeń, które czasami mogą przytrafić się w czasie treningów ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego typu bardzo dobrze absorbują energię uderzenia, a zarazem dają wsparcie ścięgnom. Z kolei ochraniacze skokowe cechują się mocną budową skupioną na zakryciu tylnej części oraz boków nogi konia, co chroni ją w razie uderzenia o drążek przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś osłania się nogi koni sportowych, które ze względu na udział w rozlicznych zawodach jeździeckich wożone są częstokroć nawet kilkadziesiąt kilometrów od stadniny. Powinny one być sporządzone z tworzyw, które nie przyczynią się do powstania uszkodzeń skóry nawet podczas długiej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi zamówisz także kaloszki dla koni, które zaprojektowano dla zwierząt biorących udział w wyścigach. Kaloszki zabezpieczają piętkę koni, które w trakcie biegu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Ochraniacze dla koni – z jakich materiałów się je produkuje?

Miłośnicy jeździectwa poszukujący ochraniaczy dla koni znajdą nadzwyczaj szeroką ofertę produktów, odróżniających się od siebie nie tylko kosztem, ale i materiałem, z których są wytwarzane. Naturalnie, zwykle najciekawsze wizualnie są ochraniacze ze skóry, jednak trzeba o nie należycie troszczyć i pielęgnować je po każdym użyciu, w przeciwnym razie za jakiś czas przyjdzie nam je wymienić nowe. Inne tworzywa, z których robi się ochraniacze, to lekki i trwały neopren oraz inne tworzywa syntetyczne. W sklepach można zamówić też gumowe kaloszki dla koni.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]