Ochrona głowy jeźdźca – toczki i kaski jeździeckie

Jeśli chcesz zamówić toczek do jazdy konnej, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi sporą wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa dostępne są dwa typy zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien posiadać stosowne atesty, jak również umożliwiać regulację swojego rozmiaru lub być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask nie powinno się także iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]