Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Szukasz okiennicy wewnętrznej? Sprawdź skyshutters.pl.

Urządzając pomieszczenia, z reguły nie przeznacza się wiele uwagi na wyeksponowaniu okien. W większości wypadków wybiera się klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony i firany, które niekiedy łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego wykonywane są shuttersy

Głównym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zainstalowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, a więc można łatwo je ułożyć pod różnymi kątami, w zależności od kaprysu mieszkańców. Wykonuje się je z PCV, drewna, jak również z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się przede wszystkim na oknach, jednak świetnie sprawdzają się też na drzwiach i w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w polskich domach spotyka się wciąż sporadycznie, ale większa część z nas na pewno kina lub telewizji, bowiem te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, czyli w Nowej Zelandii oraz południowych Stanach USA.

Plusy wewnętrznych okiennic shutters

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko świetnie się prezentują, ale mają również zastosowanie. Przy ich użyciu można pasywnie regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a zimą – zapobiegać jego utracie. Shuttersy wspaniale komponują się z różnymi stylami wnętrz i można umieścić je na większości ram okiennych. Produkuje i instaluje się je na zamówienie, co powoduje, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nadzwyczaj gustowny wygląd, w wyniku czego zwiększają wartość posesji. Warto też zaakcentować, że ustawienie lameli shuttersów jest regulowane bez stosowania linek, co rodzice ciekawskich dzieci czy posiadacze zwierząt, które zagmatwać zwisające linki, uznają zapewne za kolejny plus.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]