Rodzaje butów do jazdy konnej

Dowiedz się, gdzie zamówić buty jeździeckie, wejdź na horse-trade.pl.

Jeździectwo w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie może to zaskakiwać – zwłaszcza, jeżeli dostrzega się liczne atuty tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: poprawienie kondycji, rozwój wszystkich partii mięśniowych, a także ćwiczenie odpowiedniej postury. Ponadto ma dobroczynny wpływ na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, sprzyja zacieśnianiu bliskich relacji i likwiduje stres. Jedak aby w pełni korzystać z dobrodziejstwa jeździectwa, powinniśmy należycie dobrać strój i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety czy oficerki?

Rozróżnia się 2 podstawowe typy butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Te drugie są wyraźnie krótsze, ponieważ sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym dają osłonę większej powierzchni nogi, minimalizując niebezpieczeństwo powstawania zadrapań czy siniaków. Sztyblety to mniejszy koszt od oficerek, jednakże decydując się na ich kupno, powinno się pamiętać o tym, aby wyekwipować się także w ochraniacze nóg – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z czego są robione buty jeździeckie?

Nabywając buty jeździeckie, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na tworzywo, z którego są one wyprodukowane. W sklepach odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnych zamienników. Te pierwsze są z pewnością droższe, jednak opłaca się je wybrać ze względu na zwiększoną trwałość i możliwość dopasowania się buta do konturu stopy dżokeja. Polecane są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest delikatna i szybciej nabiera oczekiwany kształt. Bydlęca skóra wypada trochę gorzej, ale jej niska cena jest dużą zaletą.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]