Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Shuttersy w salonie. Zobacz przykłady zastosowania.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się najczęściej z domami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednak ten element osłony okiennic można wykorzystać też w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie świetnie wyglądające rozwiązanie, które w licznych aranżacjach zda egzamin lepiej niż popularne aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne wykorzystanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż znakomicie uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie podejmuje się gości, jak również spędza się w nim sporą część dnia. Dlatego też powinno się zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale jednocześnie przytulny. Dowolność ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza, co umożliwia m.in. pełne jego zaciemnienie, jeśli chcemy obejrzeć coś w telewizji, bądź jego lekkie ściemnienie, kiedy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – doskonała ochrona przed hałasem

Swoboda regulacji wnikania światła do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże również z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która ma jak powszechnie wiadomo ogromny wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej niższą temperaturę. W dodatku takie okiennice lepiej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Gromadzi się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdach firanek, a ich czyszczenie jest niezwykle łatwe i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się również w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]