panele dachowe na rąbek, nowoczesne pokrycia dachowe

Wytrzymałe i estetyczne – panele dachowe na rąbek

Blachy na rąbek stojący to coraz częściej stosowany rodzaj pokrycia dachowego. Czym się odróżnia od innych pokryć dachowych? Dlaczego warto ich używać? Przybliżamy te nowoczesne panele dachowe i możliwości ich użycia.

Panele dachowe na rąbek – zalety oraz przeznaczenie

Panele dachowe na rąbek doskonale łączą ergonomiczność z walorami estetycznymi, z tej przyczyny zyskują coraz szersze grono zwolenników. Pięknie wyglądająca oraz mocna blacha na rąbek stojący może być wykorzystywana zarówno w przypadku nowych budowli, jak i nieruchomości, w których nieodzowna jest reperacja pokrycia dachowego. Ten materiał budowlany może być użyty na dachach płaskich oraz dwuspadowych, jak również na dachach o zawiłej więźbie. Panele dachowe na rąbek są transportowane na plac budowy w postaci niezbyt wielkich arkuszy. Można je ułożyć szybko oraz bez większych komplikacji. Tego rodzaju pokrycie dachowe jest mocne, niepodatne na korozję oraz idealnie komponuje się z różnorodnymi stylami architektonicznymi (na przykład ze stylem dworkowym czy minimalistycznym).

Panele dachowe na rąbek – alternatywa dla popularnych dachówek ceramicznych

Blacha na rąbek przewyższa standardowe dachówki pod kątem wykorzystanej technologii oraz wytrzymałości. Panele te są wykonywane z grubej blachy wykończonej dodatkową powłoką zapewniającą protekcję przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, jak m.in. promieniowanie słoneczne czy opady. Blacha na rąbek stojący jest sprzedawana w kilku wariantach, co pozwala na dobranie jej do potrzeb przeróżnych klientów. Nowoczesne pokrycia dachowe przyczyniają się też do zminimalizowania kosztów związanych z budową – wyraźnie ograniczają liczbę ścinek, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Przesądzając o użyciu blachy na rąbek, warto zaopatrzyć się w ten materiał bezpośrednio w sklepach budowlanych.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08