Z czego wytwarzane są worki na pojemniki euro?

Kup worki spożywcze.

Folia z polietylenu to materiał, bez którego obecne życie byłoby kompletnie inne. Produkuje się z niej nie tylko worki używane w domach, ale także artykuły foliowe, z których korzysta się między innymi w branży spożywczej.

Worki foliowe z polimeru etenu – cechy oraz wykorzystanie tego tworzywa

Polietylen, innymi słowy polimer etenu, stosowany jest często w przemyśle. Najczęściej spotykana jego forma to zapewne worki na śmieci. Do ich produkcji wykorzystuje się zarówno polietylen o wysokiej gęstości (oznaczany jako HDPE), jak i polietylen małej gęstości (LDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, jednak topi się w wyższej temperaturze oraz cechuje się większą odpornością mechaniczną. Z folii tego typu wykonuje się m.in. mocne worki na śmieci. Natomiast LDPE jest bezwonny, przejrzysty i bardziej miękki, a dzięki temu niesłychanie giętki. Nie jest tak wytrzymały na wysokie temperatury, ale w tych niskich zachowuje swoją giętkość. Jest to przydatne w przemyśle spożywczym, głównie tam, gdzie przechowuje oraz dostarcza się zamrożone artykuły, np. w przetwórstwie mięsnym. Dla przemysłu spożywczego z LDPE wytwarza się worki foliowe na mięso E2, które dostosowane są do pojemników w kilku rozmiarach. Co ważne, worki z takim przeznaczeniem muszą dysponować certyfikatami pozwalającymi im na kontakt z pożywieniem.

Antystatyczne peleryny dla fryzjerów i pozostałe produkty foliowe

Z polietylenu wytwarza się także mnóstwo innych produktów dla rozlicznych sektorów przemysłu. To m.in. wszelkiego typu pojemniki, transparentna folia pakunkowa (także ta termokurczliwą), zakrętki, a nawet wytrzymałe żyłki oraz żagle. Jest to również tworzywo, z którego krajowy producent odzieży ochronnej, firma Global Food Hygiene, zaprojektował jednorazowe, transparentne oraz antystatyczne peleryny dla fryzjerów. Peleryny wytwarzane są w dwóch rozmiarach i w pięciu barwach, a sprzedawane są w postaci wygodnej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Dane teleadresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]