Zastosowanie kabla światłowodowego

Dowiedz się więcej o kablu światłowodowym.

Kabel światłowodowy to z całą pewnością znaczące osiągnięcie techniki. Możliwości jego zastosowania jest naprawdę wiele. Nie jest przesadą powiedzenie, że kabel światłowodowy jest wykorzystywany w zasadzie w każdej dziedzinie naszego życia. Jest to produkt naprawdę zaawansowany, który odznacza się doskonałymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – jakie są jego zastosowania?

Kabel światłowodowy używany jest na przykład w dziedzinie telekomunikacji i jest obecnie praktycznie nie do zastąpienia, jeżeli w grę wchodzą linie telefoniczne. Za ich sprawą połączenia między abonentami a centralami nie zawodzą, a niebezpieczeństwo wystąpienia błędu jest nikłe lub żadne. Sygnał jest doskonałe, co przekłada się na wysoką jakość tego, co słyszymy po drugiej stronie słuchawki telefonicznej. Natomiast elektrownie wykorzystują na porządku dziennym kable światłowodowe do rozciągania na swoim terenie sieci telekomunikacyjnych. Sięgają po nie również stacje telewizyjne. Kable światłowodowe wyróżniają się małym ciężarem, co sprawia, że wspaniale spełniają swoje funkcje w czasie transmisji live, ponieważ gwarantują swobodę przemieszczania się operatorom obsługującym kamery. Także sieć kablowa – czyli tzw. kablówka – działa w oparciu o ten produkt. Jeśli zaś mówimy o sieciach teleinformatycznych, kable światłowodowe są niezbędne dla zapewnienia najwyższej jakości transmisji danych.

Kabel światłowodowy – jakie są jego najważniejsze cechy?

Kable światłowodowe, które aktualnie znajdują się w sprzedaży, różni od siebie między innymi jakość. Te najwyższej klasy poddawane są podczas wytwarzania wyjątkowo szczegółowej kontroli technicznej, za sprawą czego nie trzeba obawiać się, że w czasie użytkowania będą zawodziły. Zastosowanie stalowego drutu i włókna optycznego to cechy cechujące świetnej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona , która sprawia, że kabel odporny jest na działanie szkodliwych czynników i tym samym może dłużej pozostać w idealnym stanie. Kabel światłowodowy to z całą pewnością ogromny krok do przodu, jeśli chodzi o wykorzystywane w XXI wieku rozwiązania techniczne.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]