Kolczyki kwiatuszki – nie tylko dla dziewczynek

Dowiedz się, gdzie zamówić kolczyki kwiatuszki.

Kwiaty oraz ogólnie otaczające nas rośliny od stuleci są jednym z ukochanych motywów, z którego złotnicy czerpią inspirację. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę wiele. Wśród najistotniejszych przytoczyć należy bezapelacyjnie ogromną różnorodność takich wzorów, która sprawia, iż błyskotki z kwiatami mogą być noszone zarówno przez dojrzałe kobiety, jak i dzieci. Nie powinniśmy nie wspomnieć też o atrakcyjnym wyglądzie, którym nierzadko charakteryzują się kolczyki kwiatuszki tudzież pozostała biżuteria inspirowana roślinnymi wzorami – ta wszak wspaniale pasuje zarówno do eleganckich, wieczorowych kreacji, jak i stylizacji noszonych na co dzień. Jak zatem dobrać kolczyki kwiatki, aby ładnie się prezentowały?

Kolczyki kwiatki – emaliowane bądź inkrustowane drogimi kamieniami

Kolczyki kwiatuszki mogą być naprawdę efektownym uzupełnieniem każdego stroju – w szeregu przypadków stają się wręcz dominującym jej akcentem. Aby tak jednakże było, należy je odpowiednio dopasować do konkretnej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych albo tych przeznaczonych na formalne wydarzenia, najodpowiedniejszym dodatkiem do nich będą na pewno kolczyki kwiatuszki inkrustowane kamieniami szlachetnymi albo kryształkami Swarovskiego. Kolczyki emaliowane będą zaś prezentować się schludnie przy mniej uroczystych, casualowych stylizacjach. Zwróćmy również uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki inspirowanych światem roślin na ogół zakłada się na sztyfty. Osobną grupę tworzą kolczyki tworzone z dotąd sporadycznie wykorzystywanych w branży jubilerskiej surowców, jak przykładowo drewno, żywica epoksydowa czy ceramika.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Pozostałe wzory inspirowane florą

Pozostając w dalszym ciągu w kręgu kolczyków kwiatuszków, nie sposób byłoby nie napomknąć o tym, iż kwiaty nie są jedynym motywem florystyczny, który podbił uznanie jubilerów. Ogromną popularnością cieszą się także wzory inspirowane kształtem pędów i liści. Nieco mniej popularne – chociaż możemy znaleźć je u jubilerów – to kolczyki z motywami owoców bądź pełnych roślinnych sylwetek.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]