Kolczyki z ametystami

Jeśli chcesz zamówić biżuterię z ametystami, koniecznie sprawdź www.ametysty.com.pl.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w USA, Mozambiku, Madagaskarze i Rosji. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletowo-purpurową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na www.ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich królów. Dziś, znajdujemy go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.