lampworki, srebrna biżuteria, biżuteria srebrna

Lampworki – co to jest?

Z pozoru przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich mowa, to specyficzny typ koralików produkowanych z gorącego szkła. Najpierw były wytwarzane samodzielnie – szkło rozgrzewano za pomocą przerobionej lampy naftowej, stąd też określenie lampworki. Obecnie również możemy zrobić je samodzielnie, lecz bardziej trafionym pomysłem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do jakich strojów szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki wykonuje się, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się specjalne szkło, które pod wpływem ognia rozgrzewa się, a to pozwala na danie mu wybranych form. Strużki stopionego szkła okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę w samym środku – to sprawia, że lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu broszek czy naszyjników.

Lampworki – do jakich kreacji nosić?

Kolorowe lampworki doskonale pasują do zwykłych kreacji. Najlepiej łączą się z koszulkami z nietypowymi obrazkami, barwnymi swetrami i coraz częściej noszonymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, że będą ciekawie wyglądały jedynie przy tego typu strojach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]