Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Jeśli chcesz zamówić mistyczny topaz, koniecznie odwiedź tę stronę.

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od lat cieszącego się ogromnym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że na początku mogłoby się wydać, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca i pokrywany cienką warstwą metalu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Kolory topazu mistycznego

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień przybiera fioletowy odcień, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania topazu bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre skutki daje obrabianie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Często stosują go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków i innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż tylko do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się także w pracy. Istotna okazuje się także mnogość kolorów, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do danej kreacji.