Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać? Tradycje i współczesne trendy

Potrzebujesz pierścionków zaręczynowych Kraków? Wejdź na obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Kiedy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Najpierw jednakże ma miejsce ta długo wyczekiwany przez mnóstwo kobiet moment – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto i kamienie szlachetne

Sprezentowanie kobiecie pierścienia to bardzo stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym zresztą “palcem obrączkowym”, co wypływa z przeświadczenia, iż od tego palca biegnie żyła wiodąca wprost do serca, określana jako “vena amoris”. Powszechnie przypuszcza się, że tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Na początku wykonywano je ze skóry, z łodyg trzciny, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Drogimi pierścionkami ze srebra lub złota obdarowywano wyłącznie wówczas, kiedy mężowie chcieli zademonstrować swoją całkowitą ufność do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, złotem oraz platyną, aczkolwiek materiały te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich wytwarzania dopiero od paru wieków, przy czym duży przyrost ich powodzenia można odnotować w XX w.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich koszt ma znaczenie?

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na oświadczyny to pierścień z platyny z pokaźnym brylantem, jednak potencjał dowolnego dobierania różnych kamieni i metali jest olbrzymi. Prócz diamentów stosuje się tanzanit, rubin czy topaz. Część osób wybiera mniej kosztowne metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, jednak nadal na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych typów złota (białego, żółtego i różowego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przeświadczenie, iż mężczyzna musi zapłacić na niego co najmniej 2 miesięczne pensje. Cena zakupu zależna jest od kilku elementów: surowca, wzoru, liczby karatów czy wykorzystanego kamienia, zatem każdy odszuka elegancki, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim symbolem zaangażowania i miłości, wobec tego jego cena nie jest najważniejsza. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej wybrance.

Dane teleadresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]