Wisiorki srebrne – duży wybór

Kup srebrne zawieszki.

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się naprawdę czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Mocne środki myjące dla srebrnej biżuterii okazują się szkodliwe. Przez nie surowiec może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich w celu czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania bezwzględnie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy tak ich zarysowania. Metal ten źle znosi również styczność z wilgocią czy ciepłem, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Przed schowaniem do pudełka paru przedmiotów, musimy wcześniej zabezpieczyć je delikatną tkaniną albo wrzucić do foliowej torebki.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do czyszczenia srebra należy użyć ciepłej wody z solą, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych szmatek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.