Do czego służą tabliczki informacyjne

Więcej szczegółów o tabliczkach informacyjnych.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące BHP. Dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, podnosi się także nasze bezpieczeństwo, chociaż zazwyczaj możemy nie zwracać na nie uwagi. Przekonajmy się w takim razie jakiego rodzaju tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz dlaczego są tak ważne.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to szczególnie te, które oznaczają obiekty biurowe – domy, zakłady przemysłowe, przedszkola, biura. Sprawiają, że szybko dotrzemy na miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone wyłącznie na elewacjach bloków, bo bardzo często możemy je też zauważyć wewnątrz. To ogromny zbiór oznaczeń, które najczęściej służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego biura lub osoby w ogromnych biurowcach – w urzędach w przedsionku wiszą tabliczki z numerami referatów. Szukasz burmistrza czy wydziału księgowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Równie znaczące są tabliczki informacyjne zawierające nazwiska urzędników, które zlokalizowane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – wyznaczają strefy dla niepełnosprawnych

Pamiętajmy również o ochronie zdrowia i życia pracowników – tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez odpowiednie akty prawne. Znakują drzwi bezpieczeństwa, wyznaczają tzw. palarnie, komunikują o toksycznych substancjach. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, istnieją również pracownicy ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych surowców (np. aluminium), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i są łatwe w montażu.

Dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]