Czy warto zapisać się na kurs górski?

Szukasz szczegółowych informacji o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej? Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/

Góry bywają niebezpieczne, ale również są wspaniałe. Właściwie co kilka tygodni, a zwłaszcza w miesiącach, gdy wczasowicze tysiącami zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane w pobliżu słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego wyposażenia porwali się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Zatem tym, którzy uwielbiają góry i chcą przeszkolić się w odpowiedzialnym przemieszczaniu się po nich, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z survivalu, asekuracji i chodzenia na rakietach śnieżnych

Najlepszą metodą, żeby posiąść niezbędną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdej z głównych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się przykładowo poprawnego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, używania czekanu, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, survivalu oraz medycyny górskiej, które są nieodzowne w czasie najrozmaitszych niespodziewanych zdarzeń. Szkolenie obejmuje również reguły poprawnego działania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada kilkunastoletnią praktykę jako organizator ekspedycji w pasma górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w małych grupach, które przeważnie nie przekraczają 6 osób. To sprawia, że zdobywanie umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni sprawnie przyswoić sobie podstawową wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się po górach.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]