Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Jesteś zainteresowany pełną ofertą kursu digital paintingu? Nie wahaj się! Wejdź na https://digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od lat starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, dlatego że te sektory rozrywki na etapie projektowania postaci oraz świata przedstawionego stosują głównie zaawansowane oprogramowanie. Mając świadomość tych realiów mnóstwo młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca sięga po znane programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Popularne programy do malarstwa komputerowego

Istnieje mnóstwo programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył głównie jako narzędzie do obróbki fotografii, szybko został głównym softwarem game devów oraz artystów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się inne pokrewne programy, jak np. ArtRage, Krita czy Affinity Photo, w których przy wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akwarelowymi, farbami akrylowymi bądź temperą. Malarstwo cyfrowe daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość korygowania nieudanych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy uzupełniać!

Kurs Adobe Photoshop online to nie tylko nauka podstaw działania oprogramowania

W praktyce uczenie się malarstwa komputerowego toczy się w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć samemu, aczkolwiek by rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a przy tym poznać ważne techniki używania pędzli i wszystkie funkcje oprogramowania, radzimy wykupić kurs prowadzony przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one wyłącznie podstaw funkcjonowania programu. Ważne jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z twórcą szkolenia.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]