Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Kurs modelowania 3D - tutaj sprawdzisz aktualną ofertę.

Świat rysunku nieustannie przechodzi zmiany i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych metod na rzecz wykonywania swoich prac wyłącznie cyfrowo. Komputery dają twórcom nie tylko swobodę sporządzania ilustracji 2D, ale również odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie przygody z modelowaniem 3D nie generuje w tej chwili dużych kosztów – każdy może bowiem pobrać program Blender, który daje niesamowite możliwości tworzenia obrazów 3D oraz animacji, a który zarazem jest zupełnie bezpłatny.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem znającego oprogramowanie instruktora

Korzystanie z dowolnej aplikacji można przyswoić sobie na własną rękę, aczkolwiek proces ten trwa wtedy dłużej i nieraz bywa dość irytujący. Dlatego też partycypacja w kursie modelowania 3D będzie przede wszystkim pomocne dla tych, którzy dopiero poznają Blender 3D. Rozpoczynanie pracy z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami czy nakładanie różnorodnych efektów i tekstur na modelowany obiekt przebiegnie łatwiej, jeśli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez kursanta wskazując detale, które trzeba dopracowac i proponując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów najlepiej, aby odbywał się on w jak najmniej licznych zespołach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów a także profesjonalistów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest obecnie umiejętnością pożądaną i poważaną w szczególności w świecie projektowania, filmu i gier wideo. Poznanie oprogramowania Blender 3D daje zatem niemało perspektyw zawodowych. W czasie kursu tworzy się wstępne profesjonalne dzieła, które potem można śmiało zamieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w animacji i łączą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego typu kursów to po prostu artyści i miłośnicy animacji chcący rozwinąć swoje obecne umiejętności czy też odkryć nowe formy ekspresji.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]