Zadbaj o prawidłowy rozwój niemowlęcia – o zajęciach baby sensory

Dla niemowlęcia zabawa nie jest tylko przyjemnością – poprawnie nakierowana może pobudzać ich percepcję. Opiekuni, pragnący poprawić umiejętności poznawcze swoich dzieci, powinni zapisać swoje pociechy na zajęcia ogólnorozwojowe.

Zajęcia sensoryczne dla dzieci

Ogólnorozwojowe zajęcia baby sensory to zajęcia dla dzieci nie starszych niż trzynaście miesięcy, a więc niemowląt. Okres ten jest ogromnie ważny dla malucha, albowiem zachodzi wtedy jego bardzo gwałtowny rozwój fizyczny oraz psychiczny. Na skutek doświadczeń sensorycznych w mózgu malucha powstają w tym okresie miliony kolejnych połączeń między neuronami. Z tej przyczyny powinno się dostarczyć o pokaźną liczbę ciekawych wrażeń, wpływających pożytecznie na postępy malucha. Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych organizowane są w dwóch grupach wiekowych – dla dzieci, które nie skończyły sześciu miesięcy oraz tych powyżej siódmego miesiąca życia. Ze względu na fakt, że przeznaczone są dla niemowląt, trwają mniej więcej 60 minut, które podzielone są na cykle zabawy i odpoczynku. W czasie zajęć dzieci podejmują się kolejnych aktywności, które pobudzają ich rozwój emocjonalny oraz zdolności komunikacji i ruchowe.

Kreatywne zajęcia muzyczne dla najmłodszych

Jednym z najlepiej oddziałujących na rozkwit dziecka bodźców jest dźwięk. Poprzez grę na różnorodnych instrumentach, tak kilkuletnie, jak i małe maluchy, kształtują wyobraźnię i czułość na piękno, uczą się także rytmu. Styczność z muzyką we wczesnym wieku poprawia zdolności kognitywne maluchów, co w szkolnych latach może być przyczyną lepszego zrozumienia zasad matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to też świetna zabawa z gromadą rówieśników. W czasie zabaw z muzyką wyzwalane są dźwięki na niskim poziomie głośności. Pod opieką wprawnego w pracy z maluchami instrumentalisty, najmłodsi nauczą się, że muzykę można wytwarzać również za pośrednictwem różnorodnych przedmiotów.