Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Skieruj się tu jeśli pragniesz poznać najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu dobitne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy interesujące, znane i nowe, jednak na pewno najładniejsze miejsca w Małopolsce.

Mało znane i nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce jest dużo – w wielu z nich spotykamy tłumy, jednak czy znasz te mniej legendarne i nowe miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją zupełnie nieznaną, lecz jednak mniej słynną aniżeli inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przepiękny pejzaż – przy solidnej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z najbardziej intrygujących drewnianych kościołów mieści się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie malowniczy Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma analogiczne zalety.
Interesujące miejsca w Małopolsce / Piękne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne śliczne, interesujące miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, innymi słowy wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec trzeba nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści raczej tu nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają miłośników wspinaczki, nie wyłącznie laików, lecz także uznanych alpinistów i himalaistów.