Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Potrzebujesz więcej wiadomości o pełnej ofercie wyprawy w Alpy? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Polscy miłośnicy gór, którzy poznali już dogłębnie każdy szlak w w Karpatach, w Sudetach i w Górach Świętokrzyskich, koniec końców zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i wertują oferty wypraw w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich postawi na podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu zmierzą się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Zachwycające Alpy – marzenie wspinaczy z całego globu

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem kilka europejskich państw, m.in. Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Europy, a więc Mont Blanc, określany także mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zachwycające szczyty, o których zdobyciu fantazjują alpiniści z całego globu, to np. Signalkuppe – 4554 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. i Matterhorn – 4478 m n.p.m , jak również inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses oraz Tre Cime di Lavaredo. Wyróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla entuzjastów gór

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest dużo intrygujących ofert skierowanych do entuzjastów gór o różnorodnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli uprzednio kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już pewne umiejętności narciarskie i posiadają wystarczającą kondycję fizyczną, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można zdobywać nowe kwalifikacje. Tym, kładą nacisk zwłaszcza na części szkoleniowej, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z fundamentów prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Największym plusem takich wypraw jest to, że odbywają się w niewielkich, zazwyczaj kilkuosobowych grupach, co sprawia, że każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę szkoleniowców.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie niezapomnianym przeżyciem, niosącym przyjemność z przezwyciężania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]