Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

Oferta wycieczek dla aktywnych w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Ciebie mamy.

Znane są dwa typy ludzi: pierwsi kochają czas wolny spędzać na przyjemnej bezczynności, a drudzy każdy urlop pragną zorganizować sobie tak, by zrobić coś spektakularnego, czego wcześniej jeszcze nie przeżyli. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne przygotowują nietuzinkowe propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto w nich uczestniczyć?

Wycieczki dla aktywnych to drobiazgowo zaplanowane kilkudniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby zobaczyć przeróżne regiony Polski oraz świata od zupełnie nowej strony. Harmonogram takich wyjazdów jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których zwykły wczasowicz nie uświadczy z pozycji wygodnego leżaka na patio dzierżawionej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to też świetna okazja, żeby nabyć kolejne umiejętności, bowiem w szeregu przypadków wiąże się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania zasad przetrwania w określonym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się posługiwania się rakami i czekanem czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają podstawy survivalu, a także tego, co zrobić w groźnych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo podczas lawiny. Trzeba również wspomnieć, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest trudnymi zadaniami wymagającymi zaufania i współpracy pomiędzy uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko góry w Polsce – na aktywnych wycieczkach zwiedzisz ciekawe regiony

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się świetną kondycją fizyczną, to z reguły wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki rozsiane po całym globie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą też wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiać wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i przespacerują się uliczkami malowniczych miast tej wyspy – Trapani, Katanii oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez problemu poradzą sobie także w czasie wyprawy w Himalaje czy na Wyspy Komodo.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]