turystyka narciarska, skitury

Zwiedzaj szlaki górskie na nartach! O skiturach

Większość osób podróżujących w góry zimą, jedzie tam najczęściej tylko po to, by oddać się szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu wziąć udział w skiturach czy też wyprawach na rakietach.

Wyczerpujące, a zarazem przynoszące dużo satysfakcji skitury

Turystyka narciarska przeżywa od kilku lat swój boom. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwykłym odpoczynkiem w góralskim domku i okazjonalnym zjazdem z zatłoczonych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na przeżywanie ich piękna podczas stosunkowo wyczerpujących, a zarazem niezwykle satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obytych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą również jak używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga również posiadania lżejszych butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są bez wątpienia włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie świetnie poradzą sobie również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni wyłącznie do wypadów odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– są tam idealne warunki do tego typu wypraw. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa będzie odpowiednia do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]