gazeta firmowa

Gazeta firmowa dla pracowników

Strategie marketingowe to ważny aspekt działalności przedsiębiorstwa – przez nie możemy zbudować wizerunek marki w oczach kupujących, co przy właściwym opracowaniu z pewnością da efekty pod postacią zwiększonych zysków. Warto jednak pamiętać, iż firmy prowadzące więcej niż jedną filię muszą również zadbać o to, co są sądzą o niej pracownicy. Najpopularniejszą metodą komunikacji z zatrudnionymi od lat są gazety firmowe. Warto więc powiedzieć na ich temat parę słów. Czemu są tak chętnie wykorzystywane przez pracodawców? Co zazwyczaj jest zawarte w takich publikacjach? I – co z pewnością jest najistotniejsze – jakiej firmie zlecić przygotowanie gazety firmowej?

Co znajdziemy w gazecie firmowej?

Powinnością gazety firmowej jest pokazanie pracownikom atutów przedsiębiorstwa, w którym pracują. Dlatego dużo miejsca redaktorzy poświęcają osiągnięciom firmy oraz zatrudnionych. Gazeta firmowa musi również dostarczać wiadomości na temat działań firmy – szczególnie, jeśli zatrudnieni z kolejnych filii się nie znają. Przeglądając gazetę firmową, zatrudnieni powinni też dowiedzieć się o planach przyszłych działań przedsiębiorstwa. Charakterystyka gazet firmowych, jak łatwo stwierdzić, różni się w zależności od specyfiki firmy, ilości pracowników oraz od średniego wieku załogi.

Jak przygotować interesującą gazetę firmową?

Skuteczność wizerunkowa gazety firmowej w ogromnej mierze zależy od tego, jak ona wygląda. Dlatego istotne będzie zarówno to, kto napisze artykuły znajdujące się na jej łamach, ale również to, komu zlecimy jej skład. Osiągniecie oczekiwanych efektów marketingowych z pewnością uprości gazeta firmowa opracowana przez doświadczoną firmę graficzną. Stawiając na takie wyjście nie tylko sprawimy, że czytelnicy szybciej wyszukają interesujące ich wiadomości, ale również gazeta będzie wyglądać atrakcyjniej, przez co przeczyta ją więcej osób.

Dane teleadresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]