Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak dobrej oferty tenisa dla dzieci Kraków!

Uprawianie sportu jest źródłem wielu korzyści dla wszystkich z nas, ale nie wszystkie dzieci lubią zajęcia sportowe. Warto zastanowić się nad ciekawym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Są to m.in. nieduże rakiety i mini siatki, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, przyczynia się do rozwoju dobrych cech charakteru, samodzielności, a także wpływa pozytywnie na rozładowanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Gdy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, warto dobrze przygotować się do zajęć. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa mamy możliwość doboru dobrze dopasowanej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne wykorzystanie możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Pomocne są również informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, należałoby to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała okazja do nawiązywania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Co więcej tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości i potrzeb. Pod okiem kompetentnego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Dane teleadresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]