Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Wycieczka na Kilimandżaro - na tej stronie poznasz korzystną ofertę.

Sięganie po wierzchołki gór to marzenie dużej części turystów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niezapomnianych przeżyć bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Globtroterów zachęcają zwłaszcza możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, kurczące się już lodowce, a także niepowtarzalne widoki. Masyw tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – ze względu na ogromną wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda sprawia, iż zdobycie masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także zakupić leki zmniejszające zagrożenie zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się uchroni także właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających insekty oraz nakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]