Wyprawy trekkingowe – stopnie trudności i popularne destynacje

Jeśli interesuje Cię pełna oferta wyjazdów trekkingowych, zajrzyj na http://bit.ly/2Rtp5ne.

Górskie wypady przybierają rozmaite formy. Od powolnych przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe marsze po trasach stojących wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Aczkolwiek za nieraz ogromny trud dostajemy możliwość podziwiania cudownych widoków i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji

Skala trudności jest uzależniona od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wymieniają 3 stopnie trudności wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do większej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w Tatrach. Trzeci stopień to wycieczki dla uczestników ze znakomitą kondycją fizyczną, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, a także niebojących się niekomfortowych warunków biwakowania w trakcie wielodniowej wędrówki.

Trekkingi – Góry Przeklęte i Andy

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W naszym kraju miłośnicy tego typu rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem szczycą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, Karpaty Wschodnie oraz graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach bądź Karakorum.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]