Wyprawy z doświadczonym przewodnikiem – o trekkingach w Himalajach

Jeśli interesuje Cię dobra oferta wycieczki w Himalaje, zajrzyj na www.exploruj.pl.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to sporo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są areną zmagań uznanych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas zatem popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Źródłem problemów bywa również samo przygotowanie podróży – kupno biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje bądź Karakorum prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, iż te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, ponieważ częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Manaslu czy Annapurna. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie niezwykłych cudów natury, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]