Kupujesz kufer motocyklowy? Nie kieruj się tylko ceną!

Potrzebujesz kufra centralnego? Wejdź na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe_Bagaz-motocyklowy_Kufry-motocyklowe-288.html.

Przemieszczanie się na motorze dają wiele wolności, jednak gdy szykujemy się na kilkudniowy urlop albo dłuższą wycieczkę może się okazać, iż ilość potrzebnych nam rzeczy nie zmieści się w standardowej wielkości plecaku czy camelbagu. Nieraz także przewożony ekwipunek jest dość ciężki przez co umieszczenie go na grzbiecie może mieć wpływ na bezpieczeństwo kierowcy. W takich sytuacjach wypada pomyśleć o zakupie kufra motocyklowego.

Jaki kufer motocyklowy kupić – centralny czy boczny?

Kluczową kwestią, z którą boryka się właściciel jednośladu szukający kufra na motor jest to, czy wybrać kufry boczne czy może lepiej postawić na kufer centralny. Jeśli na motorze jeździmy przede wszystkim po mieście, a nasze dłuższe wyjazdy to zwykle jednodniowe, niezbyt odległe wyprawy za miasto, wystarczy po prostu zakupić i założyć kufer centralny. Pojemność takich kufrów waha się przeciętnie od 30 do 50 litrów, jednakże jest to wystarczająca przestrzeń, aby pomieścić wszelkie niezbędne akcesoria, rękawiczki, dodatkową kurtkę, a nieraz nawet zapasowy kask. Plusem kufrów centralnych jest to, że obciążenie rozkłada się równomiernie, jako że montowane są one na stelażach za plecami kierowcy. Inaczej jest przy instalacji kufrów bocznych – są one zakładane po jednym z każdego boku motocykla. Z tej też przyczyny przy przewożeniu przedmiotów o sporej wadze należy mieć na uwadze, by ciężar ładunku rozłożyć dość równomiernie na oba kufry, żeby powstrzymać ściąganie pojazdu w czasie podróży na lewo albo prawo.

Kufry motocyklowe – koszt jest zależna od ich typu i klasy

W sprzedaży oferowanych ogromna ilość kufrów motocyklowych, które różnią się od siebie nie tylko pojemnością, ale i materiałem, z którego są wyprodukowane (między innymi lekkie i mocne aluminium albo wzmocnione tworzywa sztuczne). Zdecydowanie kupując kufry na motor należy kierować się w głównej mierze ich solidnością i tym, czy zapewniają ochronę umieszczonym w nich rzeczy. Jednak dla licznych motocyklistów kluczowym czynnikiem, nierzadko mającym niemały wpływ na ostateczną decyzję o ich kupnie, bywa też ich cena. Kufry centralne, z racji tego, że są dość małe oraz łatwiejsze w montażu, nie są znacznym wydatkiem. W dobrej jakości kufer tego typu można się wyposażyć już za paręset złotych. Natomiast kufry boczne, które kupuje się wraz z kompletnym zestawem do montażu na pojeździe, zawierającym odpowiednie adaptery, stelaże, ale też nieraz i zabezpieczenia antykradzieżowe, to już wydatek zbliżony do 3-4 tysięcy złotych.

Dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]