informacje o zdrowiu, blog o zdrowiu i urodzie

Portale o zdrowiu i urodzie – źródło przydatnej wiedzy

Sieć to miejsce, gdzie nadzwyczaj szybko da się wyszukać informacje na dowolny temat. Internauci upodobali sobie zwłaszcza odpytywanie wyszukiwarki Google o sprawy zdrowotne, nierzadko wręcz poprzedzając decyzję o wizycie u lekarza dniami myszkowania w sieci z nadzieją na własnoręczne znalezienie odpowiedzi na palący problem. Jednak czy to rozsądny model wykorzystywania wiedzy udostępnianej na portalach o zdrowym stylu życia?

Portal o zdrowym stylu życia to nie alternatywa dla specjalistycznej porady medycznej

W natłoku artykułów o prawidłowym odżywianiu, zabiegach estetycznych i medycynie publikowanych online jest niemało rzetelnych treści zredagowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez osoby zauroczonych tematyką zdrowia i od lat działających w zawodach związanych z medycyną. Jednakże korzystanie z porad umieszczanych na portalach o zdrowiu lub urodzie nie powinno (a właściwie nie może!) polegać na przyjęcie ich za alternatywę dla bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Strona o zdrowiu i urodzie, jeśli zapewnia sprawdzonych informacje, może natomiast stać się świetnym źródłem dodatkowej wiedzy, która uprości internaucie nawigację po świecie naszej służby zdrowia. Wpis z deskrypcją objawów wskazujących na konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej wyrazić swoje obawy lekarzowi. Z kolei dotarcie w sieci do szczegółowego opisu zabiegu wyjaśnionego niemedycznym językiem pozwoli oswoić pacjenta z przebiegiem zaplanowanej operacji i obniżyć stres przez nią wywołany.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl