Wybierasz się na wczasy do Małopolski? Na tym portalu znajdziesz wszelkie pomocne informacje

Chcesz poznać ładne miejsca w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, stąd czasem ciężko odnaleźć się w zalewie wiadomości o bieżących wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych oraz godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Znane i nieznane miejsca w Małopolsce – odwiedź serwis przygotowany specjalnie dla turystów

By przybliżyć potencjalnym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Portal prowadzony jest w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapę, na której prędko znajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, a także motele, hotele i schroniska położone w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Z kolei dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. czar miejscowego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy regiony agroturystyczne.

Strona o zabytkach Małopolski z myślą o zagranicznych odwiedzających

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane czy mniejsze tatrzańskie miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale również w m.in w języku rosyjskim, hiszpańskim i niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Niezmiernie pomocna dla cudzoziemców może być także podstrona Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wizyty naszym kraju.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego