Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Zobacz, gdzie kupić podpory Peri, wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są wykorzystywane? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich przeznaczenie

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można pokryć strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w rozmaitych sytuacjach. Standardowo na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się wysoką trwałością, są też proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również elementy wykonywane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, przemyślaną konstrukcją oraz doskonałą jakością. Podpory stropowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie sporo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny sprawiają, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]